„Uyum? Hayır Kalsın! Kampayası“nın açılış etkinliği | Tarih: 20.04.2010

Uyum kavramı altında hakların gaspı, dışlama ve asimilasyon politikaları yürütülmektedir. Misillime teditleri altında göçmenler tek yanlı olarak uyum performansı göstermeye zorlanırken, eşit haklar ve fırsat eşitliği reddedilmektedir.

Irkçılık karşıtı platformunun yürüttüğü „Uyum? Hayır Kalsın! Kampanyası“nın 20.04.2010 Salı günü saat 19.00‘da Familiengarten, Oranienstr. 32 Hinterhaus‘daki gerçekleştireceği açılış etkinliği, uyum (ve uyum kavramı) konusundaki tartışmalara yeni bir boyut getirmeyi amaçlıyor.

İlk olarak „Das Märchen von der Integration (Kanak TV) isimli kısa film gösterilecektir.

Devamındanki tartışma bölümünde kürsüdeki katılımcılar:

Garip Bali, Irkçılık Karşıtı Plattform gegen Rassismus/Allmende. Garip Bali’ye göre uyum diktatorlüğünün teshiri göçmenlik temmelli ve ırkçılık karşıtı bir karşı-söylemin gelişmesini mümkün kılacaktır.

– Hilmi Kaya Turan, Migrationsrat Berlin & Brandenburg. Migrationsrat, göçmenlerin Almanyadaki uyum politikalarındaki yanlışların günah keçisi haline getirilmesine karşı uyarmaktadır.

Martina Mauer, Flüchtlingsrat Berlin. Flüchtlingsrat mültecilerin her alanda örneğin iş yaşamında tam hukuksal eşitliği için faaliyet yürütmektedir.

Figen Izgin (Moderasyon), Plattform gegen Rassismus/Allmende.


Tartışma bölümünün ardından 21.30 dan itibaren Rapper Talu ve sonrasında DJ Zigan Aldi sahneye çıkacaklar. Mekanda ayrıca Hayati Boyacıoğlu’nun karikatürlerinden oluşan küçük bir sergi de yer alacaktır.

Plakat_Auftaktveranstaltung
Advertisements

Termine

Nächstes Treffen der Plattform gegen Rassismus
MITTWOCH, 30. Juni | 18 Uhr
| bei Plattform gegen Rassismus c/o Allmende e.V., | Kottbusser Damm 25/26 | 10967 Berlin (U Hermannplatz)

Vorstellung der Kampagne "Integration? Nein Danke!" auf dem transgenialen CSD am Samstag 26.Juni

Infostand auf dem Kiez-International-Fest in Neukölln (am Richardplatz) am 26. und 27.Juni

Advertisements

%d Bloggern gefällt das: